Licence Creative Commons

/z diskuse/ Comenia Script

02. 04. 2012
V diskusích pod články o novém písmu "comenia script" vždy exhibují fanatičtí zastánci "starých pořádků", podle kterých nové písmo ubíjí inteligenci (sic), nedá se číst a je pomalejší. Už se to opakovalo dost dlouho na to, abych jim to vyvrátil:

Tiskacím písmem v principu podobným tomu "comenia scriptu" píši rychlostí 138 znaků za minutu, tzn. 2,3 písmen za vteřinu (včetně interpunkce, samozřejmě). Teď jsem si to stopnul.
A to dělám řadu let v IT a poznámky píši rukou velice zřídkakdy, ergo nejsem pořádně rozepsaný.
Ano, touto vysokou rychlostí to vypadá ošklivě, leč stále je to čitelné - což se o podobně "urychleném" písmu psacím říci nedá.
Tiskací písmo totiž totiž snahou o urychlení degraduje do nedotažených znaků, které ale stále zachovávají proporce a stavbu znaků krasopisných. Oproti tomu písmo tiskací degraduje do spojité linky a'lá seismograf, která je mnohdy nečitelná i pro toho, kdo ji "napsal" - což potvrzují mé zkušenosti ze střední, kde ještě někteří lidé psali psacím a pak to po sobě nedovedli rozluštit. S tím jsem já se svým "tiskacím" fontem nikdy problém neměl.
Další výhrady kromě krasosmutnění a staromilství?Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.