Licence Creative Commons

Skončil čas her? Pokus č. II

12. 10. 2010
Fajn. Tak jsem se rozhodl, že hraní her už bylo dost; že mi počítač skutečně žere příliš času a že už není jiné cesty, jak se pohnout dál. Taková léčba závislosti na počítači (v rozsahu, jaký je jen možný pro "ajťáka") šokem..
Takže jsem odinstaloval S.T.A.L.K.E.R.y (SoC i potřetí hraný CoP s exoskeletonem a FN2000), s těžkým srdcem i prastarou instalaci Flashpointu s cca. 7,8GiB addonů a smazal Steam. Skříň plnou CD možná časem prodám; prozatím ji stěhuju do krabice do skříně. Jen se Steamem mám tu smolu, že je prodej účtu (i po smazání z PC) či dokonce i převod zdarma zakázaný v EULA - a přitom na něm mám 24 her převážně ze světa "všech čtyř" Half-Life (tedy pokud počítáte Episody za samostatné díly). Holt nevýhoda virtuálních obchodů s hrami...
Takže jsem si nechal pár ze svých 13 leteckých simulátorů (které už stejně nelétám, protože mi před pár lety odešla "radostná tyčka") a zatím nepoužitelnou instalaci geniálních NFS4 z roku 1999. Takže na reálné několikahodinové "paření" de facto nic.
Vážně by mě zajímalo, jestli dostojím svým předsevzetím a znova se vrhnu do četby papírových knih, nebo mě k mašině připoutá něco jiného.


EDIT: vydržel jsem tři týdny. Pak mi STALKER začal chybět a vrátil jsem se..
EDIT 4.1.2011:
Potřetí jsem dohrál CoP, sepsal jakýsi návod k SoC i tipy k CoP a opět mě obtěžuje, jak mě ta hra láká a zabíjí čas. Takže uninstall a druhý pokus o herní abstinenci; tentokráte se do krabice budou poroučet i oba Stalkery a krabice samotná pak skutečně poputuje na půdu, aby nebyla tak svůdně po ruce. Na mašině zůstal Joleem, Fly!2 (ve kterém si příležitostně procvičím startovní procedury létavých mašin; tlačítka a přepínače - to je moje) a závodní freeware simulátor Volvo - the game od věhlasného Simbinu (jako skutečné řízení to ale fakt není).


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.