Licence Creative Commons

EU plánuje totalitní systém sledování všech lidí kamerami a UAV

24. 07. 2012
The Telegraph: EU funding 'Orwellian' artificial intelligence plan to monitor public for "abnormal behaviour"
EU založila skrytě projekt INDECT, který se skládá z analýz fór a sociálních sítí, šmírování koncových počítačů (dá se očekávat státní spyware, jaký se snažila vnucovat už francouzská vláda v rámci HADOPI), v rámci sub-projektu Adabs rozpoznávání obličejů kamerami a mapování lidí na údaje z biometrických pasů a zaměřování se na každé "podezřelé chování", jako že jdete "příliš rychle", na někoho čekáte, touláte se ulicemi jako turista, setkáváte se s přáteli, můžete se hystat protestovat, jdete "špatným směrem" apod.
To vše k vám přitáhne kamery, které vás nahrají na věčné časy, zaznamenají obličej a pokusí se o identifikaci osoby (a máte černý puntik); systém vás začne automaticky sledovat i v davu, k čemuž mají sloužit létající roboti; a případně se vás vydá zbuzerovat nejbližší policejní hlídka, samozřejmě ovšem "pro vaše bezpečí".
Projekt je plný oxymoronů - jeho "etická komise" se kupříkladu stará v prvé řadě nikoli o neuvěřitelnou zneužitelnost systému a jeho překročení všech mezí, nýbrž o to, aby se o něm veřejnost dověděla co nejméně a aby byla zmatená propagandou o "bezpečí".
Co mi to připomíná? Orwella. A dystopický Half-Life 2 s jeho městskými policisty, dopouštějícími se zvůle a profilujícími lidi na nádraží na podezřelé (rovnou do cel předběžného zadržení & výslechů), mlátící podezřelé a protestující a létajícími sondami, které vás pronásledují a focením s bleskem ujišťují, že jste pod dohledem Velkého Bratra a nemáte šanci:
Více informací v AJ lze nalézt na protestu německé Pirátské strany proti INDECTu.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.