Licence Creative Commons

Vaše vláda je vaše vina

15. 10. 2010
Na D-FENS přibyl článek od diskutujícího "Greenbauma", který se nejprve rozhorlil proti spikleneckým světovládným organizacím, aby poté loboval za zákaz peněz, původců všeho zla.
Já ovšem nepatřím mezi ty, kteří by si byli jistojisti "spikleneckou mocí" potichu "řídící celý svět vovcí", takže jsem nakonec sepsal nějakou odpověď - zaměřenou spíše na jeho článek o "vovcích v ohraně, které řídí mocní".
Myšlenky a postoje "my nic, to ti zlí, tajní vládci světa" IMHO velice pěkně vystihuje (a dementuje) Terry Pratchett, jehož bych úvodem zacitoval:

"A pak si uvědomil, že přemýšlí o tom, jestli útok na obchůdek pana Muibaraka zorganizovali titíž lidé a zda titíž lidé němají na svědomí i požár velvyslanectví.
A *pak* si uvědomil, proč takhle přemýšlí.
Protože si *přál*, aby za tím byli spiklenci. Bylo to mnohem snazší, představit si pár mužů, plných ne-soudnosti a cynismu, opilých výsadami a mocí, kteří v nějaké zakouřené místnosti nad sklenicemi brandy kují pikle. Bylo snazší drže se téhle představy, protože pokud jste to nedokázali, mohlo se vám stát, že jste stanuli tváří tvář skutečnosti, že za těmi ošklivostmi stojí obyčejní lidé.
Obyčejní lidé, kteří hladí psa, vyprávějí dětem pohádky před spaním a pak jdou ven a dělají strašlivé věci jiným obyčejným lidem. Bylo o tolik snazší svalit vinu na nějaké Tamty. Bylo nesmírně depresivní jen připustit, že Tamti bychom mohli být My. Dokud to byli Tamti, pak za to nikdo nemohl. Ale jestli Tamti byli My, co jsem potom já? Koneckonců jeden z Nás. Musím být. Rozhodně jsem o sobě nikdy nepřemýšlel jako o jednom z tamtěch. *Nikdo* o sobě nikdy nepřemýšlí jako o jednom z tamtěch. Já jsem vždycky jedním z Nás. A zlé věci vždycky dělají Tamti. Zhruba v téhle době by Elánius ve svém nedávném životě vytahoval zátku z lahve a příliš by se nestaral o to, co v láhvi je, dokud by to rozupouštělo barvu."


Ano. Věřit, že za centralizačně-sociálněinženýrskými snahami a mediální debilizací stojí nějaká zlá, celosvětová SuperKlika (nejlépe bankéřů a židů - na prvních pohled jasných "Jich") je mnohem jednodušší než si přiznat, že taková centrální síla ve smyslu konvenčních výkladů neexistuje a sociální inženýři, politici a bankéři stejně jako média prostě jen reflektují postoje a chování "Nás" (ve smyslu "nás" - statistické většiny).
Jinak řečeno, pokud existuje organizovaná NWO nebo něco podobného, není to příčina zla - ale důsledek. Mocní samozřejmě existují a maniaci jako britská polovládní OPC deklarující "nutnost" vyvraždit miliardy lidí i sociálně inženýrská pakáž typu OSN Bilderberg jsou jejich příklady - ale jejich konání je možné jen díky tomu, že nadpoloviční většina obyvatel závidí (odtud snahy o zničení peněz, bohatých či majetku), je pyšná (a tedy by chtěla ostatním vnutit své postoje a názory, odtud sociální inženýrství) a má v psychice zakódovánu nutnost jít za Vyšší myšlenkou a něčeho se bát (odtud všeljaká umělá, lidská náboženství, vč. náboženství pseudoracionalismu 19. století a'lá "co nevidím, neexistuje" i dnešního náboženství Vědy a enviromentalismu a'lá "o tom, co řekl někdo s diplomem se nediskutuje").
Kdyby byli všichni lidé libertariány (či dokonalými anarchokapitalisty), neměla by EU, OSN ani Bilderberg sebemenší šanci - většina politiků je totiž prázdnými populisty bez ideí a konzistentních postojů, kteří jednoduše provádějí a slibují to o čem si myslí, že na to voliči uslyší. A když se "voliči" dají slyšet, že chtějí omezování svobody kvůli bezpečí nebo že chtějí "zakázat auta", politici se tomu přizpůsobí a začnou to halasně prosazovat.
V této oblasti je nynější situace horší jen o to, že existují ona zpropadaná "NGOčka" čili aktivisté. Aktivista je v dnešní socialistické Evropě zpravidla profesionální flákač, který za vaše peníze (daně) bojuje proti vám. Chcete vy, aby vám stát zakázal auto? Jistě že ne. Ale NGOčka ano. A zatímco vy chodíte do práce a na lobbování a pořádání demonstrací nemáte čas, NGOčka placená z vašich daní ve 12 odpoledne demonstrují před vládou za zákaz aut/podporu solárních elektráren/ekodaně/cokoli jiného. A politici se podívají ven a říkají si: "Hele, Láďo, tam venku je LID, voliči a chce zakázat auta. Tak jim to slíbíme a oni nás zvolí".
A vůbec je nenapadne, že tito řvouni představují jen malé procento populace. Ono je to totiž ve výsledku jedno: i když půjdou proti zájmům většiny svých voličů, ti je stejně zvolí. ODS je prý pravicová strana. Zvyšuje daně a slibuje více šmírování kamerami a zákazy aut. TOP09 - to samé. KDU-ČSL - to samé. Chtějí pravicoví voliči, aby se jim stát vrtal do životů, šmíroval je, zvyšoval jim daně a říkal, čím mají a nemají jezdit, co si mají kupovat a od koho a vůbec jak mají žít? Nemyslím. Ale většina jich stejně zvolí ODS, TOPku či VV - buď ze setrvačnosti, nebo z dobře zavedeného principu "aby hlas nepřišel nazmar".
No, osobně mám za to, že zmařený hlas je spíše ten, který připadne některé ze socialistických stran - což jsou dnes všechny. Tragédií dnešní doby je, že KSČM je - pokud byste věřili jejímu programu - méně socialistická, než takzvaná "pravice". Respektive - prosazuje více "sociální spravedlnosti", ale méně "sociálního inženýrství" (Vysvětlivka: "sociální inženýrsví" znamená, že podle politiků ví Stát nejlépe, co je pro vás dobré. Takže vám přikáže, čím a jak smíte jezdit, jak se musíte zabezpečit, kolik budete komu platit, jakou si koupíte televizi, jaký si koupíte sprchový kout, od koho si koupíte jaká okna a na co se budete dívat na internetu. A zdůvodní se to ochranou životního prostředí a vaší bezpečností).

Ze samotné povahy lidí plyne a vždy plynout bude neustálý boj těch pár individualistických svobodomilů se statistickou většinou kolektivistických příznivců tvrdé ruky. Který individualisté vždy po nějaké době prohrají, jen aby se k nim v nastolené totalitě přidala část většiny a tím dočasně zhoupla misku vah ke svobodě. Jenže jakmile je svobody dosaženo, ona část většiny se zase přidá k té kolektivistické a nastupuje sestup do nové totality, zpravidla horšé než té předchozí (viz dnešní opěvování RealSoc).
Tak se s tím smiř, Greenbaume. Protože i kdybys nakrásně zničil všechny dnešní mocenské struktury i peníze, do 200 let to tu máš zase jako na koni. Lidi nezměníš - a abych tak citoval klasika, jakýkoli pokus nastolit ráj na zemi vždy skončil peklem.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.