Licence Creative Commons

Další, ehm, komiks -- aneb je štěstí mít kolegy se smyslem pro humor

16. 08. 2013
Mám to neobyčejné štěstí, že vedlesedící kolega má podobně vyšinutý smysl pro humor a operace se slovy, jako já.
Není tedy ničím neobvyklým, když se na přeskáčku doplňujeme v rozvíjené nějakého nádherně absurdně vtipného scénáře.
Nu a jelikož šmrdlám tužkou, občas mne popadne záchvat uměleckého cítění a rozhodnu se nejnovější blbost převést na papír.
Nejinak tomu bylo i dnes.

Zvonil pomyslný konec pracovní doby. Poslal jsem kolegovi odkaz na jednu brilantní komiksovou hlášku.
V odpovědi mi přistálo "tipuju, ze ten, kdo to psal je English Major with degree in philosophy and is existential nihilist by life :D", načež se strhla menší debata o tom, zda existuje něco jako jazykový sadismus a zda je, nebo není normální používat krásná slova, jimiž angličtina disponuje.
V rámci toho jsem se zmínil, že reporty ze svých testů zpravidla zakončuji větou "therefore, this issue is hereby considered to be fixed" -- a odtamtud byl už jen krůček k dnešnímu komiksu. Kolega se totiž zasnil, jak by to vypadalo, kdyby si ten můj report přečetl nějaký "zelený mozek"... A dál to můžete vidět dál:


ArmyLinguistic.jpg

nyní zbývá jediná otázka, a to sice: zakončení.

Na výběr je více variant, přičemž o tom, která vyhraje, nechám hlasovat vedle.

  1. Sluníčková: zakončením bude nápis ve stylu "kultura překonává nepřátelství" či tak něco
  2. Absurdní: z jeskyně vyleze rusák, který tam od roku 1989 chlastal vodku a právě mu došla, a oba hlavní hrdiny zastřelí; zakončením bude nápis "alkohol zabíjí"
  3. Mravoučná: Záběr na zápaďáckého důstojníka, jak řve "traitor", záběr na muslimáckého velitele, jak řve "traitor", záběr na Reapera odpalujícího hellfire se prostřídá se záběrem na musulmana odpalujícího minomet, BUM! a zakončení ve stylu "nenávist nepřeje míru/znemožňuje dialog/roztáčí nekonečnou vendettu" či tak nějak
  4. Realistická: voják se vzbudí a zakončením bude nápis "I just had the wierdest dream..."

(Primitivní kresbičky byly hotové za 10 minut. Nejvíce práce daly paradoxně texty: patlat se s serifovým fontem ručně je nebetyčná otrava.)
(Též je zajímavé, že jsem si během těch 10 minut k hlavním postavám stihl vytvořit pouto :) a nechce se mi je nechat zemřít: proto jsem nerealizoval původně zamýšlenou variantu "absurdní rusák" a namísto toho nechávám alibisticky hlasovat diváctvo.)
Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.