Licence Creative Commons

A hele, výročí. Sedmé.

28. 08. 2013
Upomínka v mobilu mi připomněla, že dnes je tomu právě 7 let, co jsem zveřejnil první verzi svých stránek a vyrobil si tím pár instantních nepřátel.
A že je to výročí sedmé, a sedmička je nejhezčí číslo, až budu mít čas, trochu na to sebekriticky zavzpomínám, protože historie nabízí veselé paradoxy.

Prozatím se však musíte spokojit s dalším výplodem naší kancelářské bandy, a to sice s průlomovým objevem, že barvy vlastně neexistují:

Kolega: If you searched very extensively I believe you would even find something like "Red invisible UFO unicorn performing telekinesis on pumpkin pie.
: Ovšem Unidentified Flying Object unicorn je oxymoron, protože unicorn je identified.
Kolega: Totéž s red invisible.
: Ne nutně. Může být invisible jen v části viditelného spektra a visible v části infračervené. V kterémžto případě může dokonce být i rudé.
Kolega: Když to tak vezmeš, pokud budeš dost dlouho bádat, zjistíš, že úplně všechno je pravda.
: Ne nutně. Třeba tvrzení, že "černá je bílá" je logicky fallacy.
Kolega: Ne-e. Protože černá ani bílá nejsou barvy. Bílá je celé viditelné spektrum a černá nedostatek odraženého světla.
: V tom případě barvy neexistují, protože všechny jiné barvy vznikají jen nedostatkem odraženého světla na určité vlnové délce.
Kolega: Jo jo.
: Quod Erat Demonstrandum.
Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.