Licence Creative Commons

Gibson, EU a zákazy zbraní

24. 03. 2014
Stanislav Gibson onehdá napsal článek, jak se dívá na aktivity eurogruppenführerky Malmströmové ohledně zákazu zbraní. Vidí je jako součást snahy prozřetelných neofeudálů se připravit na kolaps sociálního státu a demokracie a po Rozpadu získat moc, jakou měla starověká či středověká šlechta.
Já s tímto názorem nesouhlasím. Jistě; zákaz zbraní se hodí mnohým; ale pokud typickému zakazovači-byrokratu stříknete sérum pravdy, nepřizná se ke zločinnému spiknutí, jak odzbrojit budoucí poddané. Má totiž jinou motivaci.

Četl jsem onehdá od německých kolegů LEXu elaborát, který složili o OSN, Small Arms Survey a dalších organizacích, když bohapustě lhaly v Německu ve snaze zakázat zbraně. Němci to vyšetřili a zjistili, že všechny ty organizace byly založeny v 70. a 80. letech proti proliferaci vojenských zbraní do Afriky a na bojiště. Jenže pak se v 90. letech uzavřely dohody, které to vyřešily... A ty zavedené a dobře placené organizace s tisíci placených byrokratů najednou ztratily smysl existence. Takže se dá doložit, že na počátku 90. let zmateně hledaly, čím ospravedlnit svou existenci, až si našly zákaz zbraní v rukou civilistů.

Je to stejné jako se Zelenými. Ti nejprve za sovětské peníze protestovali proti jaderným testům, až dosáhli jejich zákazu. Na ja, jenže co teď? Máme organizaci, prachy, byrokraty a žádnou zíminku pro svou existenci... Je nutné najít nový problém, který bychom mohli řešit. Tak se našla ozonová díra a řešila se, až dosáhli zákazu freonů. Oops! Je potřeba nové téma!
Pak demonstrovali za povinnou recyklaci, až ji prosadilii. Oops! Je potřeba nové téma!
Tak vynalezli globální ochlazování, pardon, oteplování, pardon, změnu klima, a tím to konečně vyřešili: nikdy nekončící důvod existence, který Zeleným umožní existovat navždy a stále více se lidem míchat do životů a brát stále více peněz, díky čemuž nejen že stávající aktivisti a byrokrati dostanou své peníze za své Zelené pracovní kariéry, ale umožní jim to nabrat ještě více aktivistů a byrokratů!

A se zbraněmi je to úplně stejné. Za jejich zákaz bojuje část OSN, Small Arms Survey a další organizace, které měly zakázat sovětům exportovat Kalachy svým povstalcům a pak měly skončit. Ale byrokratům se končit nechtělo, tak si našli novou záminku pro svou existenci -- a pokud nám zakáží zbraně, tak si najdou další záminku, co se zbraněmi se musí "řešit", nově to bude třeba hrozba výroby dřevěných replik pilníky a budou usilovat o zákaz pilníků. Vždy to bude něco, co se bude týkat názvu a agendy těch organizací, hlavně aby byrokrati nikdy nepřišli o svá teplá místečka.

Není to spiknutí islamistů nebo feudálů, je to spiknutí parazitů, kteří se množí ve hnoji byrokracie, spotřebovávají stále více zdrojů a musejí vykazovat nějakou činnost, takže vyrábějí miliardy nesmyslů, aby byli nepostradatelní a mohli říct: hele, my za svůj plat tvrdě pracujeme, navrhli jsme milion regulací a vyhlášek a příští rok jich navrhneme ještě 2x víc!

Že se to hodí wannabe feudálům a jiným šmejdům, to je jasné, ale pro ty tihle OSN/SAS/EU paraziti hrají jen roli užitečných idiotů. Tenhle parazitismus, kde červi žerou prachy a serou vyhlášky a regulace je na šmejdech nezávislý, jedná se toliko o prostředí byrokratickým parazitům extrémně příznivé, neboť stát je přeci od toho, aby byl sociální a občanský a vyráběl zaměstnanost, a to znamená úřady, úřady, úřady, aktivisty a granty.

A to znamená, že pokud se nerozpadne aktivistká EU, která k nám ze západu exportuje tento francouzský mor v podobě společnosti, kde je průmysl zničený daněmi a vyhláškami a proto 70% lidí pracuje po úřadech a v neziskovkách a aby ospravedlnili činnost, dělají více vyhlášek a vybírají více daní, není možné proti tomu vyhrát, protože se nejedná o jednoho draka, kterému stačí useknout hlavu (oblíbený Bilderberg, víra v nějž dává lidem naději, že to má snadné řešení a jednoho jasného a konkrétního padoucha, na kterého se dá ukázat prstem), ale o 200 milionů kroutících se červů, kteří "to myslí dobře", ale musí vykazovat aktivitu.

Zároveň to ale znamená, že tu není silný tlak na tu agendu: ti byroparaziti musejí vykazovat nějakou aktivitu, která se týká jejich deklarovaných cílů, ale jaká aktivita to nakonec bude a jestli ji prosadí nebo ne, na tom ve skutečnosti nezáleží. Naopak: ideál je stav jako v USA, kde již 50 let bojuje NRA s všelijakými Brady Gun Violence a obamovskými byrokraty, kde se kýžené zákazy nedají prosadit... A tedy se jedná o stejně "trvale udržitelné financování parazitů", jako globální oteplování: paraziti mohou říct "my se snažíme, hele na ty iniciativy a návrhy, ale ti zlouni z NRA nám to vždy zhatí."
A jsou spokojení, protože mají svá teplá místečka, mediální prostor a prachy.
Stejně tak NRA nakonec obsahuje plno podobných lidí, a všechno to zdegeneruje do politiky jak vždy byla: do velké mediální hry, kdy obě strany křičí a navenek jsou hrozní nepřátelé, ale ve skutečnosti to 70% z nich nemyslí vážně, vyhovuje jim, že výsledek je nula nula nic na obě strany a celé to považují jen za divadýlko pro svůj džob.

K tomu je ovšem potřeba, aby byrokratičtí šmejdi měli tu protiváhu jako NRA, která ramena té váhy vyváží a ty návrhy nesčetných aktivistů v parlamentech zhatí. A to stojí prachy, protože zatímco byroparazity si platíme ze svých daní, protiváhu ke státním byroparazitům si musíme zaplatit sami. A musí to být organizace akceschopná, ne jako ta pseudo-evropská NRA, která jen vybírá brutální poplatky, ale dokonce ani nijak nereagovala na Malmströmovou, ač sídlí v Bruselu. Proto se LEX, Poláci a Slováci snaží vybudovat takovou "evropskou NRA" z nuly, na základě propojení "LEXů jednotlivých zemí EU".

EDIT: pobláznění zakazovači

Ve své původní reakci jsem zapomněl na jeden důležitý jev, kterému se jinak věnuje Petr Hampl. Nemalé množství byroparazitů z neziskovek a úřadů tak dlouho a tak přesvědčivě lhalo o tom, jak strašně jsou jejich pracovní místa potřebná pro záchranu světa, až své lži sami uvěřili. Z toho pak vychází šílenství, jako když jsem si na přednášce německé europoslankyně vyslechl, že počítají s tím, že během následujících 40 let bude 50% evropské populace nezaměstnaných a na dávkách, "ale to není problém", protože problémem je příliš levná a neekologická energie, nebo když Josef Pova, předseda Strany Zelených v Litvínově, vysvětloval, že by z povrchu světa měly zmizet všechny zbraně -- i ty státní:
»Jako člověk bych byl nejšťastnější kdyby byly zakázány všechny zbraně nejen střelné! To i u pořádkových služeb natož u myslivců! bohužel ta realita je trochu jiná, ale s tímto cílem do toho jako zelení musíme jít a nebát se o tom mluvit. Když stát zaručí, že nikdo na území našeho státu nebude mít zbraň tak se není čeho vlastně bát o:) Samozřejmě, že to nejprve bude muset být přijato na evropské úrovni a na to si asi počkáme, do té doby to může být pouze zelené přání a vzdálená vize.«

Pokud nechcete věřit, že lidé jako Josef Pova toliko neskutečně šikovně manipulují s cílem vytvořit zdání, že chtějí zbraně spravedlivě sebrat všem a pak je sebrat jen občanům a nastolit fašismus, zbývá jen jedna velmi reálná a možná i děsivější alternativa: oni to myslí vážně. Žijí ve své vlastní "věži ze slonoviny", ve své bublině "geniálních teorií" a velkých, vznešených cílů, jak "změnit svět" a "zachránit planetu" -- a ony cíle se pokusí zákony prosadit, i kdyby nás to všechny mělo zabít i s nimi.

Pro doplnění viz "zásadní" článek o modu operandi Zakazovačů.
Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.