Licence Creative Commons

Volby do EP: odvolávám, co jsem odvolal...

21. 05. 2014
Stručně: donedávna jsem všechny přesvědčoval, aby do EP volili Pavla Černého, neboť ten to eurobyrokratům nandá a překazí zákaz zbraní, který je klíčovým znakem každé totality.

Doporučoval jsem, ať jej lidi volí namísto Svobodných, protože ti mají smysl v dlouhodobém horizontu, ale v EP je třeba se koncentrovat na aktuální hrozbu.

To teď odvolávám: nevolte Černého, volte Svobodné!

Důvod je jednoduchý: před cca. 2 měsíci se mi k sluchu donesly zprávy o projektu ZakazZbrani.eu, jehož autor si kladl za cíl plakátovou kampaní a na něj navazující webovou prezentací rozšířit povědomí o hrozbě zákazu zbraní z EU napříč českou střeleckou komunitou, čítající 300 000 lidí, a přesvědčit je, že když 2/3 z nich hodí hlas Černému, zakazovačům z EK to vytře zrak.

Leč kde nic, tu nic, až před cca. týdnem autor na jednom fóru oznámil, že projekt ZakazZbrani.eu běží.
Nejméně měsíc "s křížkem po funuse" -- a po avizované plakátové kampani se slehla zem.
Výsledek je jasný: o Černém prakticky nikdo neví, natož aby jej volil, a hlas Černému nemá šanci.

Oproti tomu Svobodní mají výrazně větší tah na branku, větší a lepší kampaň, než kdy předtím, a reálnou šanci se do EP dostat.

O weekendu jsme to probrali s přáteli a vznikl konsensus v tom duchu, že pro eurohujery je optimální "rozdrobení hlasů" mezi tucet stran, z nichž žádná pak neuspěje, a že libertariáni apod. by se naopak měli dohodnout a volit, ehm, jednotně (jakkoli to slovo nesnáším). S čímž jsem nakonec souhlasil.

Nakonec to tedy hodím Svobodným a vám doporučuji totéž -- a to zejména pokud jsem vás dříve přesvědčoval, že to máte namísto Svobodných hodit Černému.

Sorry, Mr. Black. Proč, proč jen jste nekandidoval za Svobodné!

P.S.: poznámka pro věřící přátele -- jsa zmítán nejistotou jsem si to i promodlil a když jsem dospěl k názoru, že hodit můj hlas Svobodným bude lepší varianta, namísto dosavadního neklidu se dostavil pokoj. Což tedy beru jako další indicii, že to je ta správná cesta.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.