Licence Creative Commons

Webhosting, který dává finger presumpci viny

02. 06. 2014
Řešil jsem teď nějaké webové projekty, se kterými trošku technicky pomáhám, a hledal pro ně optimální webhosting.
A jak jsem tak pokukoval po Wedosu, narazil jsem na článek, ve kterém popisují, jak utrácí desetitisíce za právníky a hádají se s policií, protože nemíní vypnout ani jeden web (který jim vydělává pár stovek ročně, takže ekonomicky je to ztrátové), když se toho žalující strana dožaduje protiprávně.

To jest: když přijde Policie, BSA, OSA nebo někdo jiný, prohlásí, že se jim něco na něčím webu nelíbí a požaduje po hostingu, aby to okamžitě vypnul a smazal, Wedos jim řekne: "a důkazy máte? Nemáte? No tak v tom případě nic vypínat nebudem. Sežeňte si soudní rozsudek."

Ne proto, že by z toho měli peníze, ale proto, že je to principielně správné.

A zřejmě to dělají jako prakticky jediní.

Takový přístup samozřejmě nemohu neocenit, takže dím: pokud budu ode dneška pro kohokoli zřizovat webhosting, peníze za něj půjdou jedině Wedosu, který se staví totalitním choutkám všelijakých wannabe-diktátorů.

Právníky do bitek s wannabe-diktátory jim to nepokryje, ale zaslouží si každou špetku podpory, kterou mohou dostat. Včetně tohoto blagu.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.