Licence Creative Commons

A šupem nazpět před rok 1989

28. 08. 2014
Když jsem před rokem a půl psal o plíživosti totalit, netušil jsem, jak brzdy dojde na má slova. Pokud jstem tehdy psal, že »a tím se dostaneme k nástupnímu prostoru lidu, volajícího po svých sociálních jistotách a vládě silné ruky, kterou bude určitě připraveno vyslyšet hned několik nových Leninů a Hitlerů (protože ti jsou připraveni v každé době a toliko čekají, zda dostanou volnou ruku)«, vzápětí má slova potvrdil Babiš, který nemá žádný program kromě toho, že usiluje o absolutní hegemonii moci, čímž se ovšem snaží zlikvidovat Republiku a svobodu jako výsledek Ceplovské rovnováhy konkurujících si mocí.

Kasl kandiduje do zastupitelstva pod sloganem -- přeložím-li jej do Němčiny -- »Wir haben ein Führer, wir haben ein lösung«, což znamená, že PR agentury jako citliví čmuchálkové nálad ve společnosti usoudily, že právě »Führera« (pardon, "lídra") a »Lösung« (pardon, "soljůšn" či "řešení") si Lid žádá. Jako ve 20./30. letech. Však v nich za chvilku budeme i podle kalendáře.

Fízlové už zase mlátí advokáty a snaží se jim zabránit v tom, aby dělali svou práci, zastupovali obviněného a protokolovali námitky -- a a advokátům do očí lžou, že zákony najednou neplatí, neboť policista je nad zákonem a když řekne, že zákonem jasně dané právo advokáta být přítomen u výslechu a protokolovat námitky a právo advokáta nahrávat si výslech neplatí, slovo fízla je nad zákonem a komu se to nelíbí, ten dostane kravatu. Jen si poslechněte audiozáznam.

A abychom se Solženicinovi přiblížili ještě více, starosta Londýna, nechvalně proslulý Boris "Rudý" Johnston navrhuje, že v rámci PR-mana boje proti terorismu je potřeba zrušit presumpci neviny (orig. viz Guardian.) Britové přitom tuze rádi exportují své úcvhylné zákony do zbytku EU skrze Evropskou Komisi -- již dvakrát se takto snažili protlačit nejméně zákaz vzduchovek --, takže pokud to Rudému Johnstonovi projde, záhy mohou presimpci neviny zrušit i u nás. A pak budeme Solženicina číst nikoli jako varování, ale jako návod k tomu, jak se zachovat již zítra, pokud nás "preventivně práskne" Pomocná Stráž PČR.

Na závěr ještě jeden varovný fakt. Víte, co je ještě zajímavé? Ani o jednom z těchto zlomových případů neinformovala česká Babišomédia: vím o nich jen díky poslednímu ostrůvku investigativní žurnalistiky v moři "někomu zavázaných" novinářů, deníku a magazinu Echo24.cz, kam přešili ti nejlepší, které se Babiš ve svém tažení za hegemonií moci pokusil zlikvidovat.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.