Licence Creative Commons

»Důkaz« o sestřelu letu MH17 stíhací Su-27 je prokazatelně FAKE

14. 11. 2014
Pervyj Kanal ruské televize (ti, podle kterých se prezidentem Ukrajiny stal šéf Pravého sektoru" a podle kterých Ukrajinci ve Slavjansku zbůhdarma křižují tříleté chlapečky) se vytasil se "satelitní fotografií", která má dokazovat, že let MH17 úmyslně sestřelila ukrajinská stíhačka Su-27 (nikoli bitevník Su-25, o němž byli s tak neochvějnou jistotou přesvědčeni geniální konspirátoři; alespoň něco!).
Původně jsem měl pouze indicie, teď už mám důkaz, že je to FAKE:

(Klikni pro zvětšení)

Budete-li pak číst dále, najdete ještě nesrovnalosti, které mne zarazily ještě předtím, než jsem objevil toto::
 1. Nad místem sestřelu MH17 mělo být zataženo. To je důležité, neboť právě tím, že mělo být zataženo, byla předtím vyvracena jediné známá fotografie odpalu BUKu, resp. stopy po něm. Na "fotce" Pervyjho Kanalu je ovšem rozptýlená oblačnost (nebo přinejmenším díra v 7/8 oblačnosti, která "zrovna náhodou" odkrývá jak MH17, tak údajnou Su-27).
 2. Mělo jít o cizí, tedy ne-Ruský, satelit. Obrázky z nějž náhodou nedostali Nizozemci, ani Australani, ani ICAO, ani je nedostala a nepředložila ruská vláda, nýbrž se s nimi vytasila televize, a to ze všech televizí náhodou zrovna usvědčení lháři z Pervyjho Kanálu, náhodou nikoli ve zpravodajství, kam by taková bomba patřila, nýbrž v pořadu "nicméně"...
 3. ...a to v časové souvislosti s jednáními Putina v Austrálii, kde jej tamní politici kritizují za výzbrojní pomoc separatistům a to i v průběhu příměří a z toho vyplývajících bojů v oblasti trosek po MH17
 4. Tento cizí satelit měl náhodou snímat ze všech míst na Ukrajině zrovna to, kde byl z celé své trasy sestřelen let MH17, a zrovna v tom místě, kde byla zároveň viditelná i Su-27...
 5. ...a zrovna ve zlomku vteřiny, kdy měla ona Su-27 odpálit protiletadlovou střelu. Ono se to moc neví, ale fotoprůzkumné satelity nesnímají video, ale fotografie a to v poměrně znatelných časových rozestupech...
 6. ...a dokonce i usvědčění sedmilháři z Pervyjho Kanálu si nechávají zadní vrátka otevřená, protože hovoří o senzačním snímku, »pravděpodobně pořízeném zahraniční špionážní družicí«, tzn. kdykoli mohou říci "sorry, někdo nám poslal špatné informace, byl to omyl" -- jako u předchozích dvou donebevolajících dezinformací.
 7. A to nemluvím o tom, že si redaktor plete MiG-29 se Su-27 (na snímku je zjevně model Su-27: sedmadvacítka má užší LEXy s jiným profilem i profil křídla a mírně větší šípovitost odtokové hrany křídla), protože Ukrajina létala spíše s MiGy, a o tom, že
 8. snímky mají nerealistický barevný nádech, byly prokazatelně kolorovány pro lepší dojem, jako kdybyby byly pořízeny v leteckém simulátoru (což televize běžně používají k "ilustračním" fotkám a videjím pro své dokumentaristické pořady) a pak upraveny, aby vypadaly jako ze satelitu: srovnejte skutečnou satelitní fotku, "materiál" Pervyjho Kanalu a poté výplod 1tv.ru převedený do černobílé, v jaké jsou skutečné satelitní fotografie:

  Historogram skutečné, černobílé satelitní fotografie má všechny barevné složky stejně. Historogram zveřejněné fotky Pervyjho Kanalu má historogram velmi podobný pro rudou a modrou, ale ujetý do zelena.

  → Toto byla pravda pro původně získané snímky; od té doby někdo napostoval screen v HD, který je barevně neupravený. Tak jen pro příště informace pro vás, že i tuto manipulaci s obrazovými "důkazy" je třeba ověřovat.

Jenže stejně jako v případě lží o ukřižovaném dítěti a vítězství Pravého Sektoru bude ono zacouvání ignorováno a lež si bude žít dál a přesvědčí Rusy, že Ukrajinci jsou zvířata, masoví vrazi, kteří naprosto chladnokrevně zavraždili stovky lidí, jen aby to mohli hodit na hrdinné opolčence, kteří zatím v Doněcku "vyhánějí ohněm z podzemí" ukrajinské obránce a chystají se vytáhnout na "osvobození" Charkova, Oděsy, Mariupole a své konečné vítězství a zavedení Euroasianského Novoruska, kde budou zlikvidovány všechny "prozápadní živly" jako křesťané jiné, než Východně-Ortodoxního vyznání, umělci kritičtí k Moskvě či Girkinovi a všichni další "zrádci", kteří sice nezradili nikoho, komu by snad kdy přísahali věrnost, ale zradili myšlenku Eurosajuzu, Duginovy "kombinace toho nejlepšího z nacismu, komunismu a pravoslaví", kte které měli být loajální automaticky.

Toto, pánové a dámy, je poslední ruská "neoficiální" propaganda a s nejvyšší pravděpodobností lež.

Taková lež, jaká se používá k mobilizaci a totálnímu odlidštění protivníka, než se proti němu vytáhne do totální války.

Je to PR ekvivalent potopení Lusitanie. A já mám, poprvé v průběhu doby od obsazení Krymu až po boje na Donbasse, osobně obavy z toho, že by mohla přijít Třetí světová.
Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.