Licence Creative Commons

Novela silničního zákona

04. 02. 2011
Mizerové odporní. Zběžně jsem nahlédl na změny v bodovém systému a "porušení povinnosti použít dětskou autosedačku nebo bezpečnostní pás" dostalo další dva body - tedy byla zvýšena bodová sazba ze dvou na čtyři.
Tento "přestupek" je ten nejobskurnější, nejarogantnější a mě osobně nejvíce rozčilující v celém silničním zákoně. Tím, že se odmítnete pásat ohrožujete jen a pouze sami sebe - a povinné pásání se je tedy naprosto otevřeným výsměchem svobodě lidí, které chce stát - bez ohledu na jejich vůli - "chránit" proti nim samým.
Třeba jeden můj známý pak přežil dvě těžké autonehody právě kvůli tomu, že připoutaný nebyl - nejprve se dostal s hořícího auta a poté z potoka a to takovým způsobem a v takovém čase a s tak deformovaným interiérem vozidla, že by s pásy zemřel.
Ale to stát neví a vědět nemůže. Stát totiž neví a nikdy nebude vědět, co je pro občany nejlepší. A přesto jim DRZE a vlezle neustále vnucuje svou vůli i tam, kde mu do toto naprosto nic není a kde oni občané svou činností neohrožují ani neomezují nikoho jiného, čímž je beze zbytku naplněna ona jediná morální hranice svobody ("moje svoboda končí tam, kde začíná ta vaše").

Víc bodů za tento přestupek? Odporné semi-otrokářské móresy vlezlých sociálních inženýrů. Kolik toho VěciVeřejné s tím zpropadeným "pachatelem dobra" Humlem ještě napáchají?!
Vyválet v dehtu a peří a poslat na Vysočinu. Nebo ne, to si ten kraj nezaslouží. Poslat do Bruselu. Ne, tam by napáchali ještě více škod. Poslat do... Na ostrov Sv. Heleny. Tam mají se zneškodňováním zločinných politiků zkušenosti.

P.S.: v autě se vždy poutám - nicméně to chci činit ze své svobodné vůle a nikoli jako jakýsi nevolník z libovůle a rozhodnutí feudála-ouředníka a jeho drába. To jsem se zase naštval.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.