Licence Creative Commons

Zombie train

18. 02. 2011
Tak nám tu asi začala zombie invaze, paní Mülerová. Jedu si takhle vlakem do práce, když v tom - kousek za Smíchovským nádražím - škub a vlak stojí. Normálka, prostě české dráhy, řeknete si. Jenže pak jsem zahlédl, jak vystoupivší mašinfíra běží někam dozadu. To už tak docela normálka není ani u českých drah. No, vše se vysvětlilo o chvíli později, když se mašinfíra vrátil a rozhlasem zahlásil, že vlak pro mimořádnou událost končí, dveře na pravé straně vlaku jsou odblokovány (byly; v okamžiku, kdy se k nim nahrnuli lidi se zase zamkly, jen aby byly opět odblokovány záhy poté, co ze sebe první pasažéři udělali idioty, neschopné správně zmáčknout tlačítko) a ať si lidé vystoupí a pěšky se vrátí na nádraží. Prostě příjemné (až na to zpoždění) zpestření pracovního dne, no ne?


Některé povahy, tu mou nevyjímaje, jsou nicméně poněkud zvědavé a tak se snažily odposlechnout, co se vlastně stalo. Příležitost k tomu i byla, poněvadž se ze stanice dostavila trojice policistů, kteří se jali zpovídat strojvedoucího a halasně se tázali, zdalipak by nemohl prostě pokračovat. Čímž se konečně dostáváme k jádru postu.
Strojvedoucí jim totiž odvětil, že pokračovat nemohou, "protože je to mimořádná událost a to prostě nejde". A jal se dovysvětlit, že srazil lokomotivou chlapa v reflexní vestě a s oranžovou taškou, který tam "jen tak stál na kolejích a blbě zíral". Fór je ovšem v tom, že přejetý chlap se sebral a utekl - Policisté ho zřejmě viděli, pročež mašinfírovi v odpověď napálili "jo ten v tom vaťáku?!", což jim bylo odsouhlaseno.

Inu, předpokládám, že k nějaké kolizi chlapa s vlakem došlo - těsných minutí bude na dráze spousta a kdyby se kvůli každému z nich komplet zastavovala doprava, moc daleko by vlaky nedojely. Takže předpokládám, že mašinfíra cítil či spíše slyšel náraz a podle toho se zařídil (proto také běžel dozadu, najít přejetého chlapa).
Který ovšem zregenroval a zmizel. Dají se tak nějak vytušit tři alternativy - seřazeno sestupně podle pravděpodobnosti: Mňo, prostě se vyhýbejte podivně se kymácejícím postavám (nejen) v oranžové vestě... A hlavně - "don't panic", keep smiling a mějte s sebou ručník :-D
Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.