Licence Creative Commons

Srovnání: Jakeš vs. Pravice

19. 02. 2011
Pro účely diskuse na D-F. Když už jsem to vypsal, tak ať to nezapadne.

Dnešní "pravice" není "stejná, jako komouši". Ona je horší. Doporučuji srovnat projev Jakeše z Červeného hrádku s proklamacemi dnešních politiků. Zmínit se, že i generální tajemník KSČ byl pravicovější, než současné "pravicové" strany je většinou masakr :D

"Dnes je nespravedlivý rovnostářstí. Krajně nespravedlivý. S tím se musíme rozejít. (...) Ale dnes? Jestli bude mít takový auto, makový, takobý byt, onaký byt, takový nábytek, onaký nábytek - to musí být na základě výsledků jeho práce. Jeho příjmů, jeho mzdy - a tam zda musí být spravedlivá."
- takže dotace považoval za nespravedlivé i komunista Jakeš? A dnešní koalice je tady co zač?

"My řídíme tu ekonomiku. A tedy - víceméně - jsme za všechno jakoby odpovědný. Není chleba - co dělá vláda, jaktože není chleba, co dělá strana, jak to řídi že není chleba. Ptá se v kapitalismu někdo na takovouto otázku? Vůbec ne! Vůbec ho nenapadne spojovat svoji vládu s tím, že pekař neupek chleba! Kritizujou pekaře, že neupek ten chleba, a nejdou k němu třeba!"
- stačí dosadit za "pekaře" "lékaře" a hned je natvrdo vidět, jak je "pravicová" koalice v některých ohledech kapi.. tedy vlastně komunistická.

"Ale tím je ta naše pozice složitá, že by jsme zodpovědný za tu ekonomiku. Zatímco, na západě za tu ekonomiku jsou odpovědní ti vlastníci! Ti kapitalisté!"
- komunista Jakeš to věděl, dnešní "pravicoví" politici to neví a tak přebírají od vlastníků odpovědnost tu za banky, tu za automobilky...

"Proto je tak důležitý, aby ta Strana nevstupovala do toho bezprostředního řízení. Aby nerozhodovala. Aby neříkala, jaká má být technologie. Aby se do těhle věcí nemíchala."
- Jo jo, třeba takové Životní prostředí. Jakou konkrétně technologii výroby el. energie, jakou konkrétní technologii televizí, žárovek... Straně&Vládě to došlo a "pravicové koalici" ne?


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.