Licence Creative Commons

Jak se vyhnout OpenCard? Anonymní známkou

13. 04. 2011
Platnost poslední předplacené známky mi vypršela před pár dny a já musel podstoupit další krok. I vydal jsem se na ústředí DPP (na "ÍPáku") s lehkým mrazením, zdali skutečně papírová alternativa k OpenCard existuje, či ne.
O tři minuty později jsem vyšel ven s kapsou lehčí o 1880 Kč a měl jasno - existuje.
Paní na přepážce se onehdá nemýlila a papírové, anonymní známky se vydávají a vydávat budou i dále. Oproti "klasické" papírové legitce si měsíčně připlatíte jen stovku, což mi mi za to soukromí stojí - nehledě na to, že když zrovna nejezdím, může na mou známku jezdit někdo jiný.


Takže se velice raduji, protože sociální inženýři z Magistrátu prohráli - neošéfovali všechny alternativy. Jako každý rádoby-autoritářský režim. Do karet mi hraje i to, že papírovou anonymku zřejmě používá dost velkých firem, které vykazují značnou resistenci vůči nutnosti se babrat s OpenCardy - a když se proti něčemu postaví firma, to už není taková malichernost, jako když se proti něčemu postaví občan.

Sečteno a podtrženo slovy klasika, "toho Bohdá nebude, by si cover pořizoval OpenCard.". A Bůh dal a já nemusel ohýbat hřbet před koalicí korupčníků, byrokratů a šmíráků.

Case OpenCard is now Closed. Rest In Peace.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.