Licence Creative Commons

Rudolf Blažek: to ať raději ODS padne

05. 10. 2010
Tak jsem si v E15 přečetl krátký sloupek pana Blažka z pražské ODS.
Milý to pán: šmírování kamerami prý hrozně zvyšuje soukromí a chrání lidi (a válka je mír a svoboda je otroctví). Jo, a taky zvýšilo bezpečnost o 70%. O větu dále ale ten samý člověk přiznává, že na tom nemalý podíl má i navýšení počtu strážníků v ulicích atd. Tak jakpak to je?

V Londýně, kde s kamerami blbnou nejvíce už došli k závěru, že kamerový systém pomůže v méně než 3% případů. Jsem si dost jistý, že by to u nás bylo podobné: vašemu zmlácení stejně žádný kamerový systém na světě nezabrání (z principu - není preventivní; ubránit se vždy musíte sami) a vinicí pravděpodobně ani nebudou potrestáni - ať už proto, že napáchají "škody menší 5000" nebo proto, že se bude jednat o některou z nedotknutelných a netrestatelných skupin občanů.

Kecy o tom, že se ještě nesetkali se zneužitím kamer mě pak opravdu dovádějí k zuřivosti. V ČR už byly kamery prokazatelně zneužity několikrát (doslova šmírácké čučení do oken); pokaždé se na to přišlo naprostou náhodou - a policie se to pokaždé snažila zamést pod koberec. V prostředí Prahy by pak bylo extrémně nepravděpodobné, že by se na to přišlo.
A pak je tu samozřejmě ještě jeden aspekt - co považujete za zneužití. Já například za zneužití naprosto jednoznačně považuji nelegální mapování pohybu občanů a řidičů pomocí dopravních kamer (což je systém vytvořený pro státní loupení, aneb Grossovské "zdroje jsou").
Diametrální rozdíl mezi strážníky on-site, kteří mi nevadí a mezi kamerami je totiž v tom, že strážníci nesledují a nezaznamenávají pohyby nevinných po léta a léta. A pokud někoho nelegitimně sledují či úchylácky nakukují do oken, je to okamžitě vidět. Kamery jsou jejich pravý opak.

Pokud si to zrekapituluji, kamery jsou zneužívány a Blažek tak lže. Objektivně vzato bezpečnosti nepomáhají tak, aby to zdůvodnilo jejich drahou výstavbu a provoz, Q.E.D. Británie - a Blažek opět lže. A tak jsem se o toho pána začal zajímat víc - a víte co? On je další v pořadí na primátora po Bémovi. Tak jsem zapátral, co je to za osobnost - a je to skutečně "kádr". Bývalý ředitel Městské Policie, nyní náměstek pro bezpečnost; "svou" MP mimo jiné nechal školit bývalým vrchním ideologem Socialistického Svazu Mládeže, který si ze studií na VUMLu odnesl jedničku z propagandy. Se kterým Blažek silně přátelí. Aha.

"Pravičák" jak poleno, že? To se pak jeden nesmí divit. A kromě šmírování tu máme i mnohočetné případy korupce, které byly vždy podivně zameteny pod koberec. Když chtěla ČT vysílat pořad o korupci v Praze, po dvou dílech byly natáčecí snahy "skončeny" - všude bylo až příliš Blažka.

Takže asi tak: než aby mi vládl socialista s komunistickou propagandou a postoji, považující šmírování za normální a prospěšné; další z "kmotrů" pražské ODS; korupčník a člověk s podivnými vazbami a krom toho sociální inženýr, to ať snad raději vyhraje TOPka.
A já budu definitivně volit Svobodné, protože jak je vidno, ODS není volitelná ani na lokální úrovni. Ne v souladu s mým svědomím.

P.S.: hezký transkript rozhovoru o Blažkovi z průběhu "kauzy SSM" zveřejnil bloger Barlej.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.