Licence Creative Commons

Vnořené deklarace procedur

05. 10. 2010
Co to zase je? Mám za úkol převzít jeden program v PL/1, ale jeho autor používá zanořené deklarace procedur. Nikoli zanořené procedury, na to jsem z OOP docela zvyklý - zanořené deklarace.
Deklaruje proceduru procA a uvnitř jejího výkonného "těla" deklaruje proceduru procB! Jak to má jako fungovat? Bere pak program deklaraci procB jen tehdy, pokud je spuštěno tělo procedury A a jinak ji nevidí? Nebo si to kompilátor vytáhne (pokud ano, tak proč to autor sakra nenapsal normálně)?
To mi prostě hlava nebere.

EDIT: tak jsem to tipl správně - vnořeně deklarované procedury jsou vidět jen když se spustí jejich "mateřská" procedura; celé je to zamýšleno k tomu, aby se ušetřily systémové prostředky. No wow.

Added: přemítaje o výše zmíněném problému jsem při koukání z okna dostal Marketingový Nápad: billboardy na zadních dveřích přívěsů kamionů.
Řidiči za nimi stojí v kolonách desítky minut a tedy mají víc než dost času si přečíst obchodní sdělení; navíc to neohrožuje bezpečnost silničního provozu jako betonové bazmeky u dálnic a i na dálnici je ke čtení více času vzhledem k menší relativní rychlosti "billboardu" a "cílového publika". A do třetice, použitelná plocha není o tolik menší, než ta na billboardech - relativně vzhledem k blízkosti očí řidiče a jeho úhlo pohledu na tom může být dokonce stejně.
Přijde mi docela divné, že se to ještě moc nerozšířilo - minimálně mezi autodopravci se soukromými vleky (tj. bez popisků nějaké firmy jako TESCO či Aral).. A tak jsem tak šlechetný, že ten nápad/podnikatelský záměr dávám všanc veřejnosti. To jest, těm kteří dočtou až sem nezáživný žblept o programování v archaickém jazyce, hehe.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.