Licence Creative Commons

Lol, v Metru jsem vyhrál let balonem

30. 09. 2011
Život je vtipný. Před cca. měsícem deník Metro zahájil takovou soutěž, jak budou vypadat noviny v roce 2030 či kdy. Napsal jsem tedy mírně satirický článek o zákazu cukru, kterým jsem chtěl upozornit na nebezpečí dnes tak rozšířeného "zakazování pro vaše dobro" - a mám dojem, že jsem se i pomodlil, aby to nezapadlo (a lidi to četli a chytli se za nos - protože jak známo, v diktatuře skončit nechci. Ani skrze dobré úmysly).
Dnes ráno vezmu ze stojanu Metro a koukám - je to vydání z roku 2031 a na titulní straně se skví odkaz na můj článek!
A na straně dvě:



Můj článek byl vyhodnocen jako nejlepší mezi 184 jinými. Lidé se mohou pozastavit nad konáním zákonodárců a "pachatelů dobra" - a já se musím smát, jaký má Bůh báječný smysl pro humor ("neboť každý dobrý dar a každé dobré obdarování pochází shůry" a nebýt změn, které ve mne Bůh vypůsobil, bych byl schopen napsat jen nudnou, agresivní agitku).
Samozřejmě vyvstává otázka, co s tím. Svůj internetový profil mám celkem důsledně anonymizovaný a představa asociace s fyzickou osobou jen kvůli letu balonem mi zrovna nepasuje - občanku v žádném případě ukazovat nemíním. Ale tož uvidíme.

(Pokud by snad někdo měl pochyby o mé identitě, vizte můj předchozí otištěný dopis Metru)


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.