Licence Creative Commons

Co pořád všem vadí? Vždyť máme řadu důvodů k vděčnosti

02. 10. 2011
Vskutku nechápu, proč si v této zemi poslední dobou pořád někdo stěžuje, jak je na tom civilizace hrozně a jak je potřeba co největší změna (v intencích "návrat ke starým pořádkům" XOR "pořádný progress"). Když se podívám okolo sebe, mám za to, že jsem se asi nemohl narodit do lepší doby a lepší země:

Narozdíl od Pákistánu, Afghanistánu, Saúdské Arábie & spol. nikomu z nás nehrozí, že se jednoho krásného rána probudí a Imám na jeho hlavu vyhlásí odměnu za to, že o něm nějaký musulman prohlásil, že se rouhal proti Mohhamadovi a "smrt na něj". Nehrozí ani to, že vám někdo znásilní dceru a pak ji za to ubičují k smrti. Nehrozí ani to, že vaší přítelkyni nějaký frustrát chrstne do tváře kyselinu, protože urazila jeho mužskou ješitnost.

Narozdíl od Iráku, Izraele a Ruska nehrozí, že vás v autobuse či restauraci odpálí sebevražedný atentátník.

Narozdíl od Velké Británie vám nehrozí, že vás zavřou za to, že jste nedali fízlům vaše hesla od počítače. Nehrozí, že se vám do bytu nastěhují nepřizpůsobiví a Policie vám oznámí, že tam zůstanou a vy máte smůlu.
Narozdíl od Francie nám nehrozí, že vám přijde složenka na x tisíc za "pirátství" podle presumpce viny.
Narozdíl od Německa, Británie a Francie smíte nejen držet, ale dokonce nosit zbraň na svou obranu - a to dokonce palnou. Můžete se bránit ve svém domě i na ulici útočníku a to i za použití smrtící síly - a máte slušnou šanci z toho vyjít jako svobodný muž.

Narozdíl od Řecka, Irska, Španělska, Itálie, USA... vám nehrozí ani státní bankrot a totální devalvace všech úspor.

Narozdíl od Německa nám nehrozí ani blackout, protože máme jaderky. Ditto zvýšení ceny energií o desítky procent. Nejspíš nám nehrozí ani zvýšení ceny vody o 30% protože "ekologická hrůzovláda".

Narozdíl od Ukrajiny, Ruska, Kazachstánu, Uzbekistánu... nemusíte počítat s tím, že když nedáte Policii/Milici úplatek, zabavím vám doklady či ukradnou auto. Nehrozí vám, že vám udělají šťáru na zakázané materiály a napálí vám pokutu ve výši ročního platu. Nehrozí vám, že když začnete více vydělávat, poctí vás svou návštěvou mafie a začne ohrožovat vás i vaši rodinu.

Máme dost zemědělské půdy, lesů i řek na to, abychom dokázali zničit Řepku i s Babišem a vypěstovat si dost jídla na vlastní spotřebu. Nemáme zemětřesení, sopky ani moc tornáda. Na záplavy jsme si zvykli a umíme s nimi celkem počítat.

A co nám hrozí a je tak strašně v nepořádku? Že je z daní využito ň a zbytek politici rozkradou? Mňo, asi takhle.
Ideální to rozhodně není, ale pořád si tu v porovnání s okolím dalekým i blízkým žijeme jako příslovečná prasata v žitě a jsem moc vděčný za to, kde jsem. Důchod si nějak zařídím sám, na dráhy přichází konkurence, chtějí se k nám stěhovat jaderky a stát možná jednou opraví i tu D1. Při tomhle beru korupci ouředníků jako malé zlo - a pokud by stát už nevydával žádné zákony a všechno zůstalo tak, jak dnes, budu vděčně brát mrhání daněmi jako dost malý poplatek za to, v jaké svobodě a přitom bezpečí žiju.

Takže asi takhle: nedá se toho moc zlepšit (až na korupci), ale dá se toho hodně zhoršit.
Takže hlasuji jednoznačně proti jakékoli revoluci, změně zřízení, všelidovým hnutím, masivním změnám pořádků a podobným nadšeným serepetičkám.

Howgh.
(Souviesjící článek na téma "proč se mi nelíbí hurá-revolucionářství" Anonymous a podobných)

(Psáno hodně improvizovaně pro D-F po dalším článku na téma "potřebujeme velkou změnu")


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.