Licence Creative Commons

Marauder - part II

10. 11. 2011
Kvapem se blíží sobotní HFT soutěž a mně se konečně podařilo zprovoznit Maraudera, co chudák od Stárkova stál skladem. Včera jsem koupil montáž (kupodivu stačila nízká, i když teď na ni nejde nasadit krytka - to budu muset poladit) a poudro. Další. To je třetí, co kupuju: do prvního se vešla Slavie, ale ne s optikou; do druhého se vejde Slavie i s optikou a samotný Marauder, ale už ne Marauder s optikou - takže jsem to třetí koupil s pořádnou rezervou tak, aby se do něj vešlo snad už cokoli. Tedy - cokoli, na co můžu pomýšlet. Třeba perspektivní Marauder s puškohledem 12x50.
Dnes pak dorazil puškohled Hawke Sport HD 3-9x40 a Česká Pošta doručila-nedodala obě části napouštěcí hadice (podle recepce nikdo nedoručoval, ale pošta zahlásila neúspěšný pokus o doručení. Přitom "obchodní balíky" mi chodí bez problémů. Chmm. Tak jsem si začel na pobočku, naštěstí je pár set metrů od práce.)
Doma jsem to s on-line podporou JJe (Warthoga) smontoval, napustil, a rovnou provizorně zastřelil. Improvizovaně:

Vzdálenost - mezi 11 a 15m (odkrokováno)
21:20 při úplňku, zastřelovací papír přisvícen 5xLED svítilnou z půl metru
Vestoje s oporou o střechu zaparkovaného kombíku (141cm, podloženo pěstí vepředu), v tričku s krátkým rukávem při 9°C a při ne úplně doostřené optice a ne úplně dokonalém nastřelení (říkám, improvizovaně; na tu vzdálenost to nebylo vidět nijak skvěle, ale když dělám od nedivim do nevidim, chtěl jsem to mít před soutěží alespoň zhruba připravené)

A nádherné je, že je to fakt tichounké: i s citlivostí zvýšenou nočním tichem bylo slyšet jen tiché poiing bicí pružiny a samotný výstřel nebyl hlasitější, než zašustění listí po průstřelu krabice; dokonce jsem slyšel i rozdíl mezi probitím papíru (a krabice) a průletem už vytvořenou dírou. Chodci, chodící za plotem 5m za mými zády za plotem a kůlnou, se ani nepřestali bavit.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.