Licence Creative Commons

ZP Success

25. 01. 2012
Tak, a mám za sebou zkoušku odborné způsobilosti pro vydání ZP. Teoretickou část jsme já a ještě další chlap dali oba na 100% - díky Bohu se mi povedlo jednak vyrobit Koncentrát, který mi pomohl se zákeřnostmi, a druhak jsem včera zcela nenormálně našel/dostal sílu na to, co jsem nikdy předtím nezvládl: úplně mimochodem během dvou hodin projít všech 488 otázek, díky čemuž jsem odhalil a zapamatoval si zákeřnosti další.

Mezi těmi byly "náhodou" i dvě otázky (ze zákona o Ověřování, který jsem nečetl), které jsem tam dnes měl a kdybych je nedal, neprošel bych. Další dva žadatelé to nezvládli, tak jsem jednomu přenechal svůj výtisk Koncentrátu.

Při praktické části jsem vyfasoval CZ75, které se do rozborky moc nechtělo - páku vypouštění závěru jsem musel vytlačit zásobníkem celkem silou... Přičemž že se to dá vytlačit zásobníkem jsem si "náhodou" přečetl před dvěma dny na "náhodně" otevřené stránce v knížce, na kterou jsem si "náhodou" vzpomněl.

Pak jsem ze simulovaných poruch "náhodou" dostal zádržku nábojnice při vyhazování - což mne nemohlo rozhodit, protože s plynovkami jsem to zažíval a opravoval nezřídka.

A pak už jsem střílel - na 18m (podle zákona jsem měl střílet na 15, ale terč jsem si omylem postavil až úplně dozadu; kolega dělal jen skupinu "E", tak střílel na 10m). Jak jsem byl ale vystresovaný, třásla se mi ruka a strhával jsem spoušť, díky čemuž jsem při nástřelu dosáhl rozptylu zhruba srovnatelného s palestincem kropícím od pasu z Kalašnikova. Když mi pak v ostré sérii šla první rána úplně šejdrem (mimo kruhy), stres se ještě zvýšil, protože zákon požaduje 4 zásahy z 5 a bylo mi jasné, že teď už se prostě trefit musím, jinak končím.

Načež jsem Díky Bohu další "náhodou" dostal spásný nápad: kompenzovat relativně stabilní strhávání mířením na pravou horní část terče, což se povedlo a další zásahy šly i do černého:


Jedna rána úplně mimo, po jedné 4, 5, 9 a 10. Celkem 28 bodů z 50 sice na vzdálenost 18m není nic moc, ale na ten stres a naprosto neznámou zbraň je to IMHO slušný výsledek.Začínám nabývat dojmu, že když Boha poprosím o pomoc, realizuje ji v mém případě právě skrze dlouhé řady nenápadných "náhod". Až je těch náhod tolik, že je extrémně nepravděpodobné, že to byly skutečně jen náhody.

Na každý pád zajímavým vedlejším výsledkem té zkoušky je zjištění, že oproti všem předpokladům se zřejmě umím i biflovat - když to dává alespoň trošku smysl, jsem dostatečně motivovaný, mám stanovený termín a alespoň pranepatrně mne to zajímá. Chmm.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.